Prawidłowa praca szczotką drucianą

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Witam.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są robione w u nas w kraju, toteż wspieramy naszą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są robione w fabryce we Wronkach posiadającym prywatne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Nadmienię, że akredytacja dotyczy wyrobów gotowych oraz materiałów do ich produkcji.
Takie laboratorium pozwala na sprawdzanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to weryfikowanie wyrywkowe lecz, każda szczotka jest sprawdzana na urządzeniach obrotowych. Oznacza to, że mamy gwarancję, że nie rozlecą się one w czasie pracy.
Szczotki druciane poszerzamy o nowe rozmiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego.

https://domtechniczny24.pl/szczotki-techniczne.html

Jak pracować szczotką?
Pytanie proste ale patrząc na pracowników, którzy myślą, że im mocniej docisną tym prędzej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut zauważamy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie i jedynie na końcu ma ostre brzegi powstałe w procesie cięcia drutu. I tu mamy odpowiedź: należy tak pracować szczotką aby ostre brzegi wykonywały pracę . Czyli jeżeli mocno dociśniemy, druty się zaginą i będą pracowały bokami. W przypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są falowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak opisałem powyżej. Wyjściem jest używanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma nieustannie część drutów skierowanych pod włos, jest wybitnie twarda ale nadzwyczaj efektywna w pracy i trwała.

Na koniec jeszcze 3 ważne kwestie: BHP, szybkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie powinno się przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu doskonale zabezpieczą nam oczy przed drobinkami rdzy i ewentualnymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Prędkość obrotowa będzie kluczowa w przypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 zaleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest banalny takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, zachciej sobie wyobrazić jaka to jest prędkość. I tu uwaga, nie używajcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu delikwenci z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może drogie ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka swoje waży i nie można na szlifierkę o tarczy 125 mm zakładać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym wypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to zalecam optymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to ewentualnie 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę spokojnej pracy.

Odsłony: 467
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>